Rybářský rozcestník

Greedy Pig Rig

V překladu tento název znamení chamtivé prase. A není divu. Jde totiž o montáž, kdy na přívěsu háčku jsou umístěné čtyři koule, dvě potápivé a dvě Pop UP. Jde o tak velké sousto, že ho dokáže pozřít opravdu jen velký kapr. A tak je vlastně název Greedy Pig Rig opravdu docela trefný.

greedygreedygreedygreedy

Takto umístěné boilies na přívěsu háčku dokáže dokonale vyselektovat menší ryby a tak se hodí opravdu jen pro cílený lov těch největších ryb. Díky částečnému postavení koulí, tzv. na panáčka, se pak nástraha přímo podbízí větším rybám, aby ji nasáli. Samozřejmě, že vždy to nebude fungovat, ale občas si na takto prezentovanou montáž můžeme chytit opravdu trofejní kusy.

Bez boilies jehly to nepůjde!….

Co budeme potřebovat:

  • vhodná návazcová šňůra
  • gumová zarážka
  • broček o vhodné velikosti
  • háček s očkem (velikost 2,4 nebo 6)
  • 2 boilies koule potápivé + dvě PopUp nebo jedna Pop UP a pěnová koule
  • boilies jehla
  • kdo používá, smršťovací hadičku na krytí uzlu na háčku…

Dvě potápivé boilies, broček a jedna Pop UP koule a jedna pěnová….

Postup navázání:

Začínáme klasicky, na návazci uděláme malou smyčku, navlékneme gumovou zarážku a boilies, za dvě koule přiděláme broček, navlékneme návazec do háčku, zvolíme vhodnou délku přívěsu, háček přiděláme pomocí bezuzlového vázání, kdo dává, očko háčku zajistí smršťovací hadičkou, na konci návazce pak uděláme smyčku, nebo návazec můžeme ukončit obratlíkem. Stejně tak smyčku konce návazce můžeme opatřit přeslékací koncovou hadičkou. Prostě si návazec upravte, jak kdo má rád! 🙂

Nachystáno na opravdu velké kapry….

Tip: Místo koncové boilie koule můžeme zvolit kouli pěnovou a tu ještě vhodně nadipovat, nebo pěnovku zařadit mezi tři koule potápivé, pak celá sestava bude jen lehce nadnášena v místě, kde bude pěnovka zařazena.

 

Nejčtenější články

Chytáme štiky – vhodné rybolovné techniky

Jak asi každý rybář ví, štika je v českých vodách hned po sumci druhá největší ryba dorůstající délky hodně přes 1 metr. Vážit pak může až ke 35 kg. Ovšem průměrná lovná délka v Česku je jen někde kolem 40 až 70 cm, o váze ryb sotva několika kilogramů. Je to predátor a zdravotní policie v jednom. Ráda totiž loví zraněné a nemocné ryby, nepohrdne ale ani mrtvou rybkou, drobnými hlodavci či mláďaty ptáků. A jak tedy na štiky? Využít můžeme hned několik metod. Chytáme je na plavanou, položenou, nebo také vláčením. Ovšem jde to i na mušku s muškařským náčiním!

Vyvěšená – chytání štik pod špičkou prutu

Tato metoda lovu štik je vhodná všude tam, kde hned u břehu je dost velká hloubka. Pomocí delšího prutu, většího splávku (kačenky) a živé nástražné rybky plavající pod splávkem, se právě štiky vyhledávající kořist u břehu dají často přemluvit k útoku.

Chytání sumců na malých vodách na položenou

Sumce najdeme skoro všude, tedy nejen na velkých údolních nádržích, pískovnách a řekách, ale také v menších potocích a říčkách. Na malé vodě je však třeba přizpůsobit rybářské nádobíčko podmínkám i velikosti ryb. Ale nenechte se zmást. I v malé louži lze chytnout poměrně velkou rybu.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím